• Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszysch wpisach.

Kontakt

Preferuję kontakt mailowy. Czytam wszystkie maile, jednak, ze względu na dużą ich ilość, nie odpowiadam na wszystkie.

malina@malinowyexcel.pl

facebook-iconAktualności i informacje o najnowszych wpisach znajdziesz na Facebooku.

 

yb-iconWszystkie dotychczasowe filmiki z kolei na moim kanale na YouToube’ie (czasem pojawiają się tam nawet szybciej, niż wpis na blogu ;)).

Mam też do Ciebie prośbę: jak piszesz z jakimś pytaniem o Excela – napisz proszę o co konkretnie chodzi, łącznie z podaniem wręcz konkretnych komórek i z plikiem z przykładem. Im dokładniej opiszesz problem – tym większa szansa, że go zrozumiem i będę umiała pomóc. Maile w stylu „chcę obliczyć czas pracy, plik w załączeniu” po pierwsze niemiło mi się czyta, a po drugie nic mi nie mówią.

 

20 odpowiedzi na „Kontakt

 1. weforyou mówi:

  hi Malina… do you still remember me? …

  i would like to have a chat with you but dont know how to reach you. Please send me your phone no. or any other way to contact you like SKYPE. Looking Forward reading from you and remain with best regards.

  Armin (the former CRM guy at Saint Gobain) 😉

  • Malina mówi:

   Hi Armin!

   Of course I remember you! You are not-to-forget person! I also remember our CRM project and I still have the Stgr button You gave me 😉 You know now where to find me 🙂

   KR
   Malina

 2. Dawid mówi:

  Dzień dobry,

  znalazłem panią na YT, mam pewien problem z excele, a mianowicie chciał bym aby szukał mi nazwy „Okucie” i jeżeli je znajdzie to przenosi zawartość od D do J na inny arkusz, czy jest to możliwe..?

 3. TG mówi:

  Super stronka.
  A jest jakieś dobre rozwiązanie (krok po kroku) dla kalendarza, za pomocą którego można wstawiać datę w komórkę (jedną kolumnę przeznaczam na wstawianie dat) i jakiś zegar, za pomocą którego będę wstawiał godzinę??

  Pozdrawiam
  TG

  • Malina mówi:

   Hej, dzięki!
   Prostej metody to niestety nie znam ;(. Trzeba byłoby kombinować coś z kontrolką kalendarza wstawianą dynamicznie w zależności od zaznaczonej komórki. Ale to już zdarzenia w VBA…

   • TG mówi:

    Wiem, wiem, że to już VBA 🙂
    Jestem laikiem co do VBA, ale i raczkuje w excelu (bo dla mnie to kombajn jest).
    Dzisiaj doszedłem do tego, że najlepszą opcją była by dla mnie kalendarz z zegarem, że w komórkę wstawiam sobie datę i godzinę, ze względu na to, że chce przeliczać daty na dni, ale i na rbh, przy minimalizacji wprowadzanych danych w excela (tutaj za jednym razem chce wstawiać date i godzinę, a nie ,,błąka,, się po komórkach)

    • Malina mówi:

     Pewnie 🙂
     Możesz wstawić ręcznie (wiem, wiem;)). Czyli np. taki wpis do komórki: 2017-10-27 22:09. Normalnie ze spacją. Wiem, że to niewygodne, ale przynajmniej wejdzie…
     Jeśli wstawiasz dzisiejszą datę to polecam Ctrl + ;, a dla godziny Ctrl + : :).
     No i z pełną świadomością wiem, że to nie rozwiązuje problemu…

     Pozdrawiam
     Malina

 4. TG mówi:

  Skróty klawiszowe znam, ale to nie ja pracować na arkuszu będzie kilka osób i chce zrobić taki formularz, który będzie przyjazny dla wszystkich.
  Znasz może metodę na taki kalendarz i zegar?

  • Malina mówi:

   Hej, to już trzeba kontrolką kalendarza przez formularze VBA. Czyli obsluga zdarzeń i formularz. Prostej drogi niestety nie znam.

 5. TG mówi:

  A co z łączeniem danych z dwóch plików (w tym samym folderze sie znajdują).
  Chodzi mi o kopiowanie całkowite tabeli, ale z zachowaniem łączy, że jak w pliku nr 2 coś zmieniam to mi się aktualizuje w pliku 1. Jest może gdzieś jakiś tutorial, etc.? A może Ty znasz sposób?

 6. Paweł Kostrubiec mówi:

  Świetna strona, bardzo pomocna! Jednak mam pytanie bo nie mogę sobie poradzić.
  w komórce A1 mam sumę z komórek od a2:a27, w komórkach od b2:b27 mam wpisane nazwy państw i tu teraz moje pytanie, czy można tak zrobić aby jak wpiszę zamiast nazwy kraju słowo b/ś to suma z komórki a1 pomniejszy się o 1?
  Przykładowo mam 26 w A1 i wpisałem b/ś do jednej z komórek b2:b27, to chciałbym aby w a1 pokazało mi 25.Mama nadzieję ze wie Pani o co mi chodzi 🙂

  • Malina mówi:

   Cieszę się, że widzisz wartość w przekazywanej przeze mnie treści!
   Chyba wiem, o co chodzi 🙂 . Napiszę o tym artykuł 🙂
   Pozdrawiam
   Malina

 7. Paweł mówi:

  Witam.
  Czy jest może artykuł o auto sortowaniu tabeli? Konkretnie są to rozgrywki sportowe, gdzie po wpisaniu wyniku, zespół automatycznie przemieszcza się w górę lub w dół w zależności od ilości pkt., różnicy bramek, ilości zdobytych bądź straconych goli.

 8. Dawid mówi:

  Witam, mam takie pytanko. Mam pomysł na drobny biznes. Otóż chciałbym coś przygotwać w excelu i ten plik nastepnie z tą treścią sprzedawać. Czy jest to legalne? Czy mogę sprzedawawać coś co przygotowałem w excelu?

  Dziękuję za odpowiedź,
  pozdrawiam
  Dawid

  • Malina mówi:

   Witam. Myślę, że jeśli jest to Pana treść, to czemu nie. Natomiast jest to jedynie moje zdanie, nie jestem prawnikiem. Najlepiej będzie skonsultować to właśnie z takowym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *