• Zapisz się na newsletter i odbierz DARMOWY EBOOK: 10 najprzydatniejszych porad excelowych

Polecam

Znajdziesz tutaj spis fajnych blogów (głównie), które czytuję. Są one głównie o Excelu, ale nie tylko. Ponieważ są dla mnie ważne – znalazły się na tej stronce.

Blogi i Vlogi o Excelu

Excel is fun

Excel is fun

Mike Girvin to mój ulubiony Vloger o Excelu. Dla mnie absolutne guru Excela. Ten człowiek wie o nim dosłownie wszystko! Formuły tablicowe, wykresy, funkcje… Wszystko! Uwielbiam go też za sposób, w jaki tę wiedzę przekazuje :)

Andrzej Słodownik

Witryna poradnikowo-szkoleniowa Andrzeja Słodownika

to strona świetnego trenera Andrzeja Słodownika. Andrzej zna się na… wszystkim. Pisze o Excelu, Wordzie, Power Point’cie, WordPressie, a nawet o grafice komputerowej, czyli o PhotoShopie i tym podobnych programach, które dla mnie są i pewnie zawsze będą czarną magią.

Contextures

Contextures

Debra Dalgleish prowadzi blog też oczywiście o Excelu. Lubię czytać u niej o tabelach przestawnych. Podoba mi się też to, że oprócz Excela dorzuca zawsze trochę informacji o sobie jako człowieku (jest babcią:)).

My Online Training Hub

My Online Training Hub

Świetny blog o Excelu prowadzony przez Myndę Treacy. Warto zajrzeć nie tylko ze względu na dużą wiedzę, którą Mynda się dzieli, ale też dlatego, że często organizuje ona ciekawe webinaria (np. o budowaniu dashboardów).

Skuteczne raporty

Skuteczne raporty

Wreszcie coś polskiego:) Autor bloga – Bartosz Czapiewski, to z kolei moje absolutne guru wizualizacji danych. Ogólnie, nie tylko w Excelu. Na swoim blogu przedstawia ciekawe wskazówki dotyczące szeroko rozumianej wizualizacji danych. Super jest to, że często powołuje się na różne badania naukowe z tej dziedziny  (wiedzieliście, że takie są?:)). Opowiada jak tę wiedzę przełożyć min. na Excela i Tableau.

I trochę z innej beczki…

Mosca

Mosca-sutasz

to blog Ani Wąsowicz-Kiryło o sutaszu. Ania szyje piękną biżuterię z sutaszu. Oprócz tego robi również bransoletki z filcu, również dla dzieci. Na zdjęciu bransoletki, które podbiły świat, a na pewno mój :)

Mirafocus.pl

znajdziesz tutaj ciekawe produkty usprawniające pracę.

mk.portfolio

Grafikę na blogu wykonał Maciek Kosik.

Znajdziesz go tutaj: facebook.com/maciekkosik.portfolio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *