• Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowościach na blogu
    Zapisując się, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach na tym blogu. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać (szczegóły).

Rozstrzygnięcie konkursu o tabelach przestawnych

W zeszłym tygodniu ruszył konkurs o tabelach przestawnych. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie. Konkurs trwał do piątku, 1 lipca 2016, a więc nadszedł czas na wyłonienie zwycięzcy. Przyznam, że zadanie miałam trudne, bo wiele Waszych odpowiedzi na pytanie konkursowe mi się baaaardzo podobało. Wiele pokazywało, jak świetnym narzędziem są tabele przestawne i jak mogą usprawnić pracę. Niestety nagroda jest tylko jedna i musiałam się zdecydować. Przyznam, że wybór był dla mnie na tyle trudny, że poprosiłam o pomoc męża 🙂 Wspólnymi siłami wybraliśmy zwycięzcę.

Przypomnę pytanie konkursowe:

Dlaczego chcesz nauczyć się tabel przestawnych i jak zamierzasz je wykorzystać w swojej pracy?

A oto wygrana odpowiedź:

Wykonuję różne projekty za pomocą standardowych narzędzi. Za każdym razem mam pewien zestaw danych pochodzących z wielu źródeł: Baza danych, XML, CSV, XLS. Wynikiem pracy są zestawienia szczegółowe oraz podsumowania. Z tego powodu poszukuję metod przyspieszenia, automatyzacji pracy za pomocą tabel przestawnych. Zastanawiam się jak utworzyć szablon/makro tabeli przestawnej, która z różnych zbiorów o tej samej strukturze utworzy standardowe zestawienia. Z tego powodu rozszerzenie wiedzy na ten tema wydaje mi się rzeczą kluczową. Bez niej chyba nie ruszę.

 

Zwycięzcą jest M515. Serdeczne gratulacje!!! Oto puchar dla zwycięzcy:

Puchar

Nagrodą jest obiecany kurs wideo o tabelach przestawnych autorstwa Adama Kopecia, wydany przez firmę Videopoint:

NAGRODA: Kurs wideo - Tabele przestawne

M515 – w ciągu tego tygodnia skontaktuję się z Tobą mailowo, w celu wręczenia nagrody 🙂

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz bardzo dziękuję za udział i zwycięzcy gratuluję!

Od razu skorzystam z okazji i zapowiem, że kolejny konkurs, który obiecałam na Facebooku – o makrach – ruszy we wrześniu. Na spokojnie po wakacjach, kiedy wszyscy będziemy zwarci i gotowi do nowego wyzwania, jakim będą… makra! Oczywiście nowe wpisy na blogu do tego czasu będą (z małą przerwą na urlop :)) :).

Spodobał Ci się ten artykuł?

Jeśli TAK, zapisz się na newsletter, aby otrzymywać powiadomienia
o o nowościach na blogu.

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach na tym blogu. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać (szczegóły).

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *