fbpx

Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce?

11.03.2013 | ECP1, Formatowanie, Triki

Gdy mamy do czynienia z długimi wpisami w komórce, np. adres strony internetowej czy długie zdanie (!), nie zawsze chcemy widzieć co tam dokładnie jest napisane. Adres strony www i tak skopiujemy do przeglądarki, a zdanie – przeczytamy w pasku formuły. Takie długie wpisy, gdy są na końcu tabeli – wystają za komórkę i brzydko to wygląda (jak na rysunku poniżej). Często bywa i tak, że jak zwiększymy szerokość kolumny, to nie mieszczą się na stronie (co jest bardzo denerwujące!) i  nie można przeczytać zawartości inaczej niż w pasku formuły. Jest na to na szczęście sposób łatwiejszy niż ręczne zmniejszanie wielkości czcionki.

Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce - przykład długiego wpisu

Sposób ten to opcja formatowania, która nazywa się zmniejszaj, aby dopasować. Po jej zastosowaniu otrzymujemy tekst komórki napisany czcionką takiej wielkości, aby cały wpis zmieścił się w komórce. Automatycznie!

Aby tę opcje zastosować należy:

1. zaznaczyć wszystkie komórki, do których ta opcja ma dotyczyć,

2. otworzyć okno formatowanie komórek (ctrl 1),

3. z karty wyrównanie wybrać opcję zmniejszaj, aby dopasować.

Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce - zmniejszaj, aby dopasować

4. Po zatwierdzeniu przyciskiem OK otrzymujemy w efekcie:

Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce - wynik

Gotowe!

Jeżeli chcesz lepiej poznać Excela na poziomie podstawowym zapisz się na listę zainteresowanych kursem Excel w codziennej pracy cz. 1! Podczas oczekiwania na kurs będę Ci wysyłała informacje, ciekawostki i excelowe triki. Bezpłatnie! 

Pomogłam Ci? Postaw mi wirtualną kawę! →

Przeczytaj podobne wpisy

Kategorie

2 komentarze

  1. Super jest twsój blog. Ja jestem totalnym ignorantem jeśli chodzi o excela, ale dzięki twoim wpisom czegoś się nauczyłem. Normalnie to tego nie tykam bo moim konikiem jest tworzenie stron mobilnych ale niestety czasami muszę coś sobie w excelu zapisać, zrobić jakieś podsumowanie. Jeszcze raz dzięki za to, że dzielisz się swoją wiedzą

    Reply
    • Cieszę się, że mój blog Ci się podoba i przydaje! O to mi chodzi 🙂

      Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest