Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce?

Gdy mamy do czynienia z długimi wpisami w komórce, np. adres strony internetowej czy długie zdanie (!), nie zawsze chcemy widzieć co tam dokładnie jest napisane. Adres strony www i tak skopiujemy do przeglądarki, a zdanie – przeczytamy w pasku formuły. Takie długie wpisy, gdy są na końcu tabeli – wystają za komórkę i brzydko to wygląda (jak na rysunku poniżej). Często bywa i tak, że jak zwiększymy szerokość kolumny, to nie mieszczą się na stronie (co jest bardzo denerwujące!) i  nie można przeczytać zawartości inaczej niż w pasku formuły. Jest na to na szczęście sposób łatwiejszy niż ręczne zmniejszanie wielkości czcionki.

Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce - przykład długiego wpisu

Sposób ten to opcja formatowania, która nazywa się zmniejszaj, aby dopasować. Po jej zastosowaniu otrzymujemy tekst komórki napisany czcionką takiej wielkości, aby cały wpis zmieścił się w komórce. Automatycznie!

Aby tę opcje zastosować należy:

1. zaznaczyć wszystkie komórki, do których ta opcja ma dotyczyć,

2. otworzyć okno formatowanie komórek (ctrl 1),

3. z karty wyrównanie wybrać opcję zmniejszaj, aby dopasować.

Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce - zmniejszaj, aby dopasować

4. Po zatwierdzeniu przyciskiem OK otrzymujemy w efekcie:

Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce - wynik

Gotowe!

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce?

  1. Anonymous komentarz:

    Super jest twsój blog. Ja jestem totalnym ignorantem jeśli chodzi o excela, ale dzięki twoim wpisom czegoś się nauczyłem. Normalnie to tego nie tykam bo moim konikiem jest tworzenie stron mobilnych ale niestety czasami muszę coś sobie w excelu zapisać, zrobić jakieś podsumowanie. Jeszcze raz dzięki za to, że dzielisz się swoją wiedzą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *