Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce?

Gdy mamy do czynienia z długimi wpisami w komórce, np. adres strony internetowej czy długie zdanie (!), nie zawsze chcemy widzieć co tam dokładnie jest napisane. Adres strony www i tak skopiujemy do przeglądarki, a zdanie – przeczytamy w pasku formuły. Takie długie wpisy, gdy są na końcu tabeli – wystają za komórkę i brzydko to wygląda (jak na rysunku poniżej). Często bywa i tak, że jak zwiększymy szerokość kolumny, to nie mieszczą się na stronie (co jest bardzo denerwujące!) i  nie można przeczytać zawartości inaczej niż w pasku formuły. Jest na to na szczęście sposób łatwiejszy niż ręczne zmniejszanie wielkości czcionki.

Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce - przykład długiego wpisu

Sposób ten to opcja formatowania, która nazywa się zmniejszaj, aby dopasować. Po jej zastosowaniu otrzymujemy tekst komórki napisany czcionką takiej wielkości, aby cały wpis zmieścił się w komórce. Automatycznie!

Aby tę opcje zastosować należy:

1. zaznaczyć wszystkie komórki, do których ta opcja ma dotyczyć,

2. otworzyć okno formatowanie komórek (ctrl 1),

3. z karty wyrównanie wybrać opcję zmniejszaj, aby dopasować.

Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce - zmniejszaj, aby dopasować

4. Po zatwierdzeniu przyciskiem OK otrzymujemy w efekcie:

Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce - wynik

Gotowe!

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Jak wyświetlić baaardzo długi wpis w komórce?

  1. Anonymous mówi:

    Super jest twsój blog. Ja jestem totalnym ignorantem jeśli chodzi o excela, ale dzięki twoim wpisom czegoś się nauczyłem. Normalnie to tego nie tykam bo moim konikiem jest tworzenie stron mobilnych ale niestety czasami muszę coś sobie w excelu zapisać, zrobić jakieś podsumowanie. Jeszcze raz dzięki za to, że dzielisz się swoją wiedzą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *