fbpx

Jak zainstalować Power Query?

24.05.2017 | Power Query

Bez zbędnych wstępów od razu przejdę do rzeczy. Power Query jest dodatkiem do Excela dla wersji 2010 i 2013. Jeśli masz wersję 2016 lub wyższą – jest już w nią wbudowane i nie ma konieczności instalowania niczego. Zajmę się więc wersjami 2010 i 2013.

Sprawdzenie wersji Excela: 32- czy 64-bit?

Sam dodatek Power Query należy pobrać ze strony Microsoftu, natomiast zanim się do tego zabierzemy -warto wiedzieć którą wersję Excela mamy:  32- czy 64-bit. Zapewne masz wersję 32-bitową, natomiast warto to sprawdzić.

W Excelu 2013 możemy to zrobić na karcie Plik/ Konto, klikając przycisk Excel – informacja:

Przycisk Excel informacje

Przycisk Excel informacje

Pojawi się okienko, w którym będzie interesująca nas informacja o wersji Excela. Ja mam 32-bitową.

Wersja Excela

Wersja Excela

W Excelu 2010 też idziemy do menu Plik, natomiast klikamy kartę Pomoc, a informacja o wersji będzie widoczna na ekranie po prawej stronie.

Pobieranie i instalacja dodatku

Teraz, jak już znamy swoją wersję Excela, możemy pójść na stronę Microsoftu i pobrać dodatek. Należy wybrać interesującą nas wersję językową i kliknąć Pobierz:

Pobieranie Power Query

Pobieranie Power Query

Następnie trzeba zdecydować, którą wersję pobierzemy. Ponieważ przed chwilą to sprawdziliśmy w Excelu – zaznaczamy tę wersję (32- lub 64-), którą mamy w Excelu i klikamy przycisk Next:

Pobieranie Power Query - wersja

Pobieranie Power Query – wersja

I tyle. Dodatek zacznie się pobierać na nasz komputer. Podczas pobierania możesz zamknąć Excela (i na wszelki wypadek pozostałe programy pakietu Office). A jak pobieranie się zakończy, otwórz pobrany plik (ma rozszerzenie .msi). Instalacja sama się rozpocznie. Jest to standardowa instalacja, w której klikamy Dalej i zaznaczamy, że akceptujemy warunki licencji.

Po zainstalowaniu Power Query trzeba teraz otworzyć Excela i zobaczysz, że do wstążki została dodana nowa karta, która się nazywa Power Query 🙂

karta Power Query na wstążce

Karta Power Query na wstążce

I tyle. Teraz to już tylko się uczyć Power Query i rozkoszować się jego możliwościami 🙂

Powiązane produkty

  • Power Query – wstęp dla laików – Celem tej lekcji jest wprowadzenie w magiczny świat Power Query wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z tym cudownym narzędziem. Coś tam kiedyś słyszeli, coś widzieli, ale jeszcze nic samodzielnie nie robili.

 

 

 

Jeżeli chcesz lepiej poznać Power Query zapisz się na listę zainteresowanych kursem Power Query w Excelu od podstaw! Podczas oczekiwania na kurs będę Ci wysyłała informacje i ciekawostki na temat Power Query. Bezpłatnie! 

Pomogłam Ci? Postaw mi wirtualną kawę! →

Przeczytaj podobne wpisy

Kategorie

0 Comments

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest